Zaključna prireditev – primorska ekipna teniška liga – sever

V petek 19.9. popoldne se je na igriščih v športnem parku v Novi Gorici odvijala zaključna prireditev s podelitvijo priznanj najboljšim igralcem in ekipam v Poletni ekipni teniški ligi Severne primorske. Pred podelitvijo se je odvijal turnir dvojic. Prijavljenih je bilo 21 dvojic iz vseh 9 ekip, ki so sodelovale v ligi. Kljub temu, da turnir ni imel primarno tekmovalnega značaja, na omenimo, da je v finalu ekipa Vipave 1 (Uršič, Vidrih) v tesnem boju premagala ekipo Belvina 1 (Markovič, Susan) z rezultatom 7:5. Tretje mesto je osvojila ekipa Vipave 2 (Bešir, Vanceta) in četrto Tolmin 1 (Zlatoper, Bukudur).
Po končanem turnirju je pri Valči potekala podelitev priznanj najboljšim ekipam na severu. Prvo mesto so letos zasluženo osvojili igralci Tolmina, ki so ligo končali brez poraza. V njihovem imenu je priznanje prejel njihov kapetan Bukudur. V moštvo Tolmina je tudi najboljši igralec po točkam, to je Matej Kavčič, ki je bil tudi najboljši igralec po točkah v igri dvojic. To mesto sta si razdelila še z enim Kavčičem in sicer iz Polhom in sicer Davidom Kavčičem. Drugo mesto med ekipami so osvojili lanski prvaki, igralci TK Ture iz Vipave. Kapetan Uršič je ob tem napovedal nov pohod na prestol v naslednjem letu in čestital igralcem Tolmina. Tretje mesto je osvojila vse boljša ekipa Polhov, ki pod odločnim vodstvom D. Kavčiča napredujejo iz sezone v sezono. Četrti so bili igralci Belvina, ki so pod taktirko novega kapetana Kravosa uspešno pripeljali sezono k koncu.
Najboljši dve ekipi se bosta naslednji teden t.j. 11.10. v Lipici pomerili z najboljšimi ekipami z juga za prvaka Primorske.
Naj se ob koncu vsem lepo zahvalim za sodelovanje v poletni ekipni ligi, upam, da se vidimo tudi v prihodnji sezoni oz. že v zimski ligi.