Sežana A ekipni primorski prvak

Igralcem ekipe Sežana A je uspel veliki met. V soboto, 11.10. so si na domačem prizorišču v Škibinih pri Lipici priigrali naslov prvaka Primorske na tradicionalnem srečanju – Play Offu med prvo in drugovrščenima ekipama s severa in juga Primorske.
Na zaključno tekmovanje sta se s severa uvrstili ekipi Tolmina in Vipave, predstavnika z juga pa sta bili ekipi Sežana A in Veterani Kopra. V tekmi za tretje mesto so Veterani Kopra s 4:2 premagali Vipavo. Na prvi deski je bil Jurij Vidrih boljši od Roberta Medveda, Peter Kos je v najbolj izenačeni tekmi dneva premagal Roka Vengusta s 5/7, 7/5 in 10/7, Rudi Bradelj je po izgubljenem prvem nizu vendarle vzel mero Slavku Uršiču, Štefan Miklavčič pa je bil v dveh nizih boljši od Božiča. Vipavcem je sicer v prvi tekmi dvojic še uspelo znižati zaostanek na 2:3, dvojica Krečič/Bešir je bila s 6/2, 1/6 in 10/8 boljša od dvojice Heric/Medved, vse upe po morebitnem nedoločenem izidu in zmago po štetju nizov pa sta razblinila Miklavčič in Kos, ki sta bila s 7/5 in 6/3 boljša od dvojice Žvokelj/Koritnik.
Veliki finale med Sežano A in Tolminom se je uspešneje začelo za slednje, saj je Zorko Zlatoper v prvem dvoboju finala s 6/4, 4/3 w.o.  premagal Davida Nardinija, kateremu je v finišu tekme ponagajala poškodba. Tudi po dvoboju na drugi deski je kazalo, da bo to tolminiski dan, Ivo Bašič je moral priznati premoč Kavčiču, na tretji deski pa je sežanski matador Donato Abatesa  izgubil prvi niz z gladkih 0/6… Obrat se je pričel na četrti deski, kjer je Radin premagal Florjančiča z 2:0 v nizih, Abatesa pa s fanatično borbenostjo zmagovito vstopil v drugi niz in na koncu slavil v podaljšani igri tretjega z 10/6. Po igrah posameznikov je bilo 2:2, kar pa je bil tudi rezultat, na katerega je potihoma upal domači selektor Sandi Čuk, ki je verjel v svoje “dublaše”. In res, Mezzavilla in Radin sta s 6/2 in 6/1 premagala dvojico Florjančič/Rutar in Sežanci so povedli s 3:2. V najbolj dramatični tekmi, ki je tudi odločala o prvaku, sta se spopadli dvojici Kapelj/Abatesa in Kavčič/Zarli. Sežancema bi po nekaterih kalkulacijah zadostoval že en niz, a je šel prvi v podaljšani igri po zlu. V drugem sta že povedla s 4:2, Tolminca sta izenačila na 4:4, a več ni šlo. Kapelj in Abatesa sta drugi niz dobila, zmago pa potrdila tudi v tretjem nizu, kjer sta v podaljšani igri slavila z 10/5. Sežansko slavje se je lahko začelo…
Sledil je izvrstno pripravljen družabni dogodek, podelitev priznanj najboljšim, govori, fotografiranja, slastna hrana in pijača, skratka, izredno prijetno druženje, kot ga še ni bilo. In že smo v pričakovanju naslednjega Play Offa, ki se bo zgodil prihodnje leto na severu…. Hvala vsem udeležencem in izvrstnim gostiteljem pod budnim Čukovim očesom.