Prvouvrščeni ekipi rednega dela izpadli v četrtfinalu

Ekipni vikend v Vanganelu je najprej postregel z razigravnjem za 11.-12. mesto med Vipavo in TK Portorož – veterani. Kot že naziv srečanja pove, sta se ekipi pomerili med sabo v malce premešanih postavah, možnost nastopa so dobili igralci (in igralka), ki se v rednem delu niso naigrali, zato pa so bili pod budnim očesom selektorjev na preizkušnji za sezone, ki sledijo.
Na prvi deski sta za Vipavo zaigrala Sebastjan Černigoj in Boštjan Vovk, ki več kot dveh iger proti portoroškemu selektorju Boštjanu Perku in Gaju Nadišiču nista uspela zbrati. Kljub zmagi v razigravanju pa se govori, da se Boštjanu zelo maje selektorski stolčkek.
Na drugi deski sta v mešanem paru zaigrala Kristina Kobal in selektor Vipave Slavko Uršič, nasproti pa sta se jima postavila Zdravko Sirk in Arnel Junuzović. Prvi niz sta dobila Vipavca, druge in tretjega pa Porotorožana.
Za končnih 3:0 za Portorož pa sta poskrbela dr. Galijaš in Krešo Jureković, ki sta s 6/4 in 7/6 premagala potencialnega novega selektorja Vipave Aleša Krečiča in Bogdana Žvoklja.
V prvem četrtfinalu Play Offa sta zaigrali prvouvrščena ekipa rednega dela iz modre skupine TK Ajdoviščina in TK Vanganel, ki se je v četrtfinale uvrstil skozi repesaž z zmago nad TC Aldom Strunjan v prejšnjem vikendu.
Obe ekipi sta prišli v polni zasedbi, vsi nosilci igre so bili pripravljeni na težek obračun, največ dela pa sta imela selektorja in pomočniki pri sestavljanju ekipe in porazdelitvi po deskah. Kocka je padla in na prvi deski smo videli obračun med Jako Drobničem in Borom Zuljanom, ki sta zaigrala za Ajdoviščino ter med Gorazdom Habjanom in Anžetom Bajcem. Jaka in Bor sta suvereno začela in povedla s 4:0 v prvem nizu, pri 5:3 sta imela tudi zaključno žogo, a se je niz zavlekel v tie-break, ki sta ga s 7/1 dobila Gorazd in Anže, drugi niz pa je bil po psihološkem in fizičnem padcu Ajdovcev le še formalnost za Vanganelnčana.
Na drugi deski sta Miloš Žvanut in Zorko Zlatoper s 6/3 in 6/4 premagala Slavena Drljačo in Vilija Knapa in tako izenačila rezultat na 1:1. Tretja deska pa je bil le enosmeren promet za Vanganel, Marko Škrjanc in Rado Bandelj sta vknjižila tekmo brez izgubljene igre, Ajdovski Don Juan Franci Miljavec in selektor Tilen Kodelja nista našla odgovora na napade uigrane dvojice, ki v zadnih dveh tekmah ni oddala igre… V polfinale so se tako kot prvi uvrstili igralci TK Vanganela.
Drugi polfinalisti pa so z zmago nad prvouvrčenim moštvom iz zelene skupine postali igralci Cluba 66 iz Bukovice. Po zmagi v repesažu nad TK Umag 2 v prejšnjem vikendu, so se s 3:0 in brez uzgubljenega niza tokrat znesli nad bratsko ekipo, ekipo TK Umag 1. Ekipi sta se srečali že tudi v skupini, 21.1.2017 so slavili Umažani, tokrat pa je premetena postavitev selektorja Davida Kavčiča poskrbela za izdatno zmago. Na prvo desko je postavil Aleša Devetaka in Draga Berceta, ki sta s 6/4 in 6/3 premagala dvojico Plešinc/Tarandek, Nevo Pregelj in Darko Silič sta igro manj prepustila dvojici Tenčič/Simčič, Marjan Grobiša in Dušan Mozetič pa sta s 6/4 in 6/4 premagala Fikreta Čatiča in slelektorja Maria Manojloviča.
V naslednjem vikendu sledita še težkokategorni četrtfinalni srečanji med TK Hrvatini in Veterani Kopra ter Gorico in TK Sežano A, še prej pa se bosta v razigravanju pomerili ekipi Ilirske Bistrice in Sežane. Vabljeni v Vanganel na oglede izredno zanimivih srečanj v soboto, 4.3.2017!