TK Sežana A končno tudi do zimskega ekipnega naslova

Po treh zaporednih naslovih ekipnega poletnega prvaka Primorske, je Marku Rebcu, selektorju TK Sežane A, uspel veliki met, s katerim je nadgradil uspehe in izstopil iz sence predhodnika na mestu selektorja ekipe, Sandija Čuka, kateri je prvič popeljal na vrh sežansko ekipo v poletni sezoni, zimske sezone pa mu ni bilo usojeno osvojiti. A naslov ni samo Markova zasluga temveč zasluga celotnega TK Sežana, ki se deli na dve, včasih tudi tri ekipe, in pa seveda igralcev, ki so zaigrali v zmagovalnem moštvu.
V velikem finalu so Sežancem nasproti stali igralci Cluba 66 iz Bukovice pod mentorstvom izvrstnega stratega Davida Kavčiča, ki je, kot se za zaključek najštevilčnejšega veteranskega ekipnega teniškega tekmovanja  v državi spodobi, prišel pražnje oblečen, s seboj pa ni pozabil pripeljati tudi lastnika moštva.
Sežanci so veljali za papirnate favorite v srečanju, a je prekaljeni David na prvo desko postavil “topovsko hrano” dvojici Nardini/Mezzavilla, ki sta brez izgubljen igre osvojila tekmo proti dvojici Silič/Pregelj. Na drugo desko je je Marko postavil dvojico Bašič/Abbatesa, po hudem boju pa sta rezultat v zmagah na 1:1 izenačila Aleš Devetak in Drago Berce, ki sta slavila s 4/6, 6/3 in 12/10. Odločala je tretja deska, tretja dvojica, na kateri je v paru z Duiliem Radinom zaigral prvi igralec sežanske ekipe, Max Pacor, nasproti pa sta jima stala Marjan Grobiša in Dušan Mozetič. Prvi niz je še s 6/4 Sežancema, drugi niz Bukovcema, odločala je, kot se za veliki finale in visoko raven adrenalina spodobi, podaljšana igra tretjega niza, ki je šla v roke Maxu in Duiliu. Sežansko slavje se je lahko začelo…. Bravo TK Sežana A, zaslužena zmaga!

Za končno tretje mesto v ekipni ZPTL 2016/2017 pa sta se v malem finalu udarili ekipi TK Hrvatini in TK Vanganel. Tretje mesto so z zmago z 2:1 osvojili Vanganelčani.