Predzadnji teden Zimske primorske lige

Po predzadnjem tednu Zimske primorske lige 2012/2013 je znanih že veliko igralcev, ki so se uvrstili v play off, odigrali sta se tudi polfinalni srečanji play offa v ekipni ligi.
V petek, 8.3. so zadnji dvoboj rednega dela ekipne lige odigrali igralci Hrvatinov in Old boysev. V derbiju začelja v skupini B se, kljub zmagi, Old Boysom ni uspelo odlepiti z zadnjega mesta v skupini. V soboto pa sta bili na sporedu polfinalni srečanji ekipnega play offa, ki sta postregli z zanimivimi izidi. V prvem srečanju so Vanganelčani z 2:1 premagali Istraturist Umag 1. Na prvi deski vanganelska dvojica Čičigoj/Habjan  ni dala nobenih možnosti dvojici Manojlovič/Rasberger, podobno je bilo na tretji deski, kjer pa je slavila umaška dvojica Ključarič/Čatič. Dvojica odločitve za zmago na srečanju in za uvrstitev Vanganela v finale lige je bila Rudonja/Glavaš, ki je s 6/3 in 6/4 premagala dvojico Zorič/Vlačič. Velja omeniti, da  že pri drugi pomembni tekmi zapovrstjo ekipe ni vodil in v njej ni igral g. Franko Bonaca.
Drugo polfinalno srečanje pa je bilo malo finale pred finalom, kjer sta si nasproti stali ekipi koprskih in portoroških veteranov. Napeto je bilo že 15 minut pred srečanjem, ko sta morala selektorja oddati postavi, da je prva deska lahko odšla na igrišče. V prvem dvoboju  dvojica Kos/Rodman ni dovolila presenečenja in Koprčani so povedli z 1:0. Na tekmah druge in tretje deske pa se je odvijala prava drama. Druga koprska dvojica Medved/Bradelj je po izgubljenem prvem nizu slavila v drugem in v podaljšani igri tretjega niza že vodila s 6/1 in bila le še štiri točke oddaljena od uvrstitve v finale. Portoroška dvojica Jurekovič/Protner pa se je v zaključku še pravočasno zbrala in osvojila tretji niz z rezultatom 10/8 in izenačila rezultat v dvobojih na 1:1. Na tretji in odločilni  deski pa sta se udarili dvojici Miklavčič/Valentinčič in Podgornik/Pleša, kjer je ponovno odločal tretji niz. Z 10/6 so slavili portoroški veterani in se srečno in zasluženo uvrstili v veliki finale.
V soboto, 9.3. je bilo v posameznih ligah še veliko zanimivih srečanj, ki so odločala o potnikih v play off ter o končnih razvrstitvah v ligah. V jutranjem srečanju je Katja Stevanovič, gladko, s 6/0 in 6/1 odpravila Lilijano Laganis ter prevzela vodstvo v elitni ženski ligi, kjer pa je na sporedu še zadnje srečanje med Kristino Kobal in Marino Morin, ki bo odločalo o zmagovalki lige.
Gorazd Marašek je v ligi Elite 1 premagal Marka Mlekuža in potrdil prvo mesto v skupini B, v play offu pa še čaka nasprotnika saj v skupini A še ni končne odločitve o drugem mestu.
Tilen Kodelja je premagal “rojaka s severa”, Janoša Cigaleta, a mu zmaga kljub 16. točkam na lestvici ni prinesla uvrstitve v play off lige Elite 3, kamor se je z enakim izkupičkom, vendar z zmago v medsebojnem dvoboju s Tilenom, iz skupine A uvrstil Darko Žajdela. V skupini B lige Elite 3 pa je Dejan Malič z zmago v tretjem nizu prekrižal načrte Damjanu Deklevi po predčasni uvrstitvi v play off. Na drugem mestu ga je z zmago nad Tomažem Peterlinom prehitel Sebastjan Škerlič, ki je odigral še zadnji dvoboj rednega dela, Damjana Deklevo pa le ta še čaka. Zaostala tekma 6. kola, kjer se bo pomeril ravno s Sebastjanovim nasprotnikom, bo dala še zadnjega potnika na play off lige Elite 3. Z zmago nad Iztokom Klenarjem pa je Miloš Žvanut potrdil prvo mesto v skupini B in igranje v play offu.
Zelo zanimivo je tudi v ligi Elite 2, kjer je v skupini B, z zmago nad Mateje Kusslom, Boštjan Drofenik na lestvici ujel vodilnega Sebastjana Ulamca. S točko manj pa jima diha za ovratnik Grega Jesih. Tekme v zadnjem krogu v skupini B bodo odločale o potnikih v play off, v skupini A pa sta se vanj že uvrstila Uroš Protner in Slavko Uršič.
V sobotnih večernih tekmah pa so zadnje kolo odigrali igralci skupine A “K” Challenge lige. Najpomembnejša tekma skupine je bila tekma med Sandijem Kosom in Simonom Bubolo, ki pa je bila pri rezultatu 5/0 predana s strani Simona, ki se je tekme, kljub slabi pripravljenosti zaradi izčrpljujoče dvotedenske bolezni, udeležil. Žal bolezni in približujoči se konec lige terjajo davek pri nekaterih igralcih, a tako pač je.
V ostalih tekmah pa je majhno presenečenje pripravil Robert Krt, ki je v podaljšani odločilni igri premagal favoriziranega Dragana Jevtiča, Robert Švagelj in Nevio Vukovič pa Eziu Gardini in Andreju Jukiču presenečenja nista dovolila.