Začetek ZPTL 2016/2017 tudi v ligah posameznikov

V soboto, 19.3. so igralci prve lige odprli zimsko singel sezono. Po razporedu bi morala ligo odpreti Marko Mlekuž in Peter Kos, a je namesto Petra zaigral Aleš Velkaverh. Najvišje uvrščeni igralec iz lanske sezone je dobro štartal, gladko dobil prvi niz, Marko pa se je prebudil v drugem, izenačil na 1:1 v nizih, nato pa pokleknil v odločilni podaljšani igri tretjega niza. Enako razburljivo je bilo tudi na drugem igiršču, kjer sta se pomerila Matej Miloševič in Jurij Vidrih. Po dveh urah in pol je slavil Matej s 7/6 in 7/5.
Nič manj razbulrjivo pa ni bilo med drugoligaši. Izredno zanimiva tekma med Markom Rebcem, ki je povedal s 4:0 in Damjanom Zornado, ki je nato nanizal devet zaporednih iger, je postregla s končnim rezultatom 4/6, 7/6 in 11/9 za Marka. Nekaj manj dela sta imela Andrej Kuk in Edim Šabanovič, ki Damirju Mikinu in Acu Spasoviću nista prepustila niza, nedeljska tekma med Boštjanom Bržanom in Milanom Vitezom pa se je končala z zmago Boštjana s 7/6 in 6/3.