Rubljov do premierne zmage na mastersih, slavil je v Monte Carlu

MONTE CARLO, MONAKO – Rus Andrej Rubljov je po izjemnem preobratu prišel do prve zmage na turnirjih serije masters.

Andrej Rubljov je prvič zmagal na turnirju serije ATP 1000 ali masters. 5. nosilec Monte Carla je na pesku v finalu ugnal šestopostavljenega Holgerja Runeja z rezultatom 5-7, 6-2, 7-5

Rubljov je zadel 33 vinerjev in v odločilnem nizu se je vrnil po zaostanku 1-4, da je ujel 13. naslov, a največjega v karieri. Finale je trajal 2 uri in 34 minut. Šlo je za prvi masters na peščeni podlagi v tej sezoni.

”Imam solzne oči. Resnično ne vem kaj naj povem. Pojma nimam. Enostavno sem srečen. Toliko časa sem čakal na zmago na mastersih, tudi danes sem bil v izgubljenem položaju. Že sem razmišljal o tem kako sem spet izgubil, sploh ne vem kako mi je uspelo”, je kar žarel Rubljov, ki je po dveh porazih v finalih ATP 1000 turnirjev končno osvojil naslov.

19-letni Rune je že dobil masters, lani v Parizu je do naslova premagal kar pet tenisačev iz TOP 10. Dancu ni uspelo v zbirko dodati še enega in se sedaj odpravlja na turnir v Munchen, kjer bo branil naslov. Je pa prvi nastnik, ki je prišel do finala v Monaku po Rafaelu Nadalu, ki je kot 19-letnik dvignil pokal leta 2006.