Predzadnji vikend rednega dela ZPTL jug14/15 med posamezniki

V petnajstem vikendu, ki je hkrati tudi predzadnji vikend rednega dela med posamezniki v prvi, drugi in tretji ligi, je bilo odigranih veliko odločilnih tekem v boju za play off, na dokončni vrstni red in na vse potnike v play off in razigravanje, pa bomo morali počakati do šestnajstega vikenda.
V prvi kakovostni ligi sta bili pomembni tekmi v katerih je obakrat zaigral Robert Šimbera. Redno tekmo v soboto je odigral proti Alešu Velkaverhu in ga premagal z dvakrat 6/2, v nedeljo pa smo končno dočakali tekmo, ki se vije še iz leta 2014, in sicer tekmo med Robijem in Mladenom Rudonjo. Tudi v drugi tekmi je bil boljši Robi, ki je prvi niz dobil s 6/2, v drugem je bilo pa bolj tesno, Mladen je po vodstvu s 4:3, ko je imel tudi break žogico popustil, končni rezultat je bil tako 6/2 in 6/4. Z dvem odigranima tekmama je Robi zaključil redni del na prvem mestu modre skupine v prvi ligi in se bo v play offu pomeril z drugouvrščenim iz zelene skupine, Gorazdom Maraškom. Na nasprotnika Mateja Plesničarja, zmagovalca zelene skupine, katerega sicer čaka še tekma rednega dela z Damjanom Deklevo v prihajajočem šestnajstem vikendu,  pa bomo morali počakati na nedeljsko tekmo med Gregorjem Čičigojem in Mladenom Rudonjo. Mladen je s porazom proti Robiju izgubil vse možnosti za play off, Gregor pa bi z zmago preskočil Aleša Velkaverha na drugem mestu modre skupine. V prvi ligi sta tekmo odigrala še Matej Miloševič, ki je bil s 6/2 in 6/1 boljši od Igorja Vincka.
V drugi ligi je Mladen Jovičič že v petek v zaostali tekmi premagal Sandija Kosa s 6/3 in 6/4, sobotna tekma z Grego Jesihom pa bo polna naboja, saj bosta Mladen in Grega v nesposrednem dvoboju odločala o prvem mestu v modri skupini, oba pa sta že uvrščena v play off. V zeleni skupini je Robert Jančigaj s porazom proti Ediju Peroši s 6/3; 3/6 in 0/10 prepustil drugo vozovnico v play off Urošu Cenčiču, ki je tako osvojil drugo mesto, s prvega pa bo v zeleni skupini štartal Franci Zorman. Tekmi med Edimom Šabanovičem in Andrejem Kraševcem ter med Markom Rebcem in Sebastjanom Ulamcem pa sta odločali o končnem razporedu razigravanj med skupinama. Edim je premagal Andreja s 6/2 in 6/4, Marko pa Sebastjana 7/5; 2/6 in 11/9, po tem, ko je Sebastjan vodil v prvem nizu že s 5/1!!! ter imel v tretjem nizu dve zaključni žogici pri rezultatu 9/7…
V tretji ligi je bila edina odigrana tekma med Simonom Sirotičem in Tonetom Baričem, boljši je bil Tone s 7/6 in 6/1. Tone je z zmago osvojil končno tretje mesto v modri skupini, kjer sta znana tudi oba potnika v play off, Gianmarco Lupieri in Andrej Kuk, ki pa bosta o prvem mestu odločala na zadnji tekmi modre skupine v soboto, 28.2. ob 18h v Portorožu. Aleš Piščanc je moral zaradi nesrečne poškodbe gležnja predati zaostale tekme upajoč, da bo morda odigral vsaj zadnjo tekmo proti Robiju Stepanovskemu, tekmo je zaradi bolečin v križu moral predati tudi Iztok Klenar.