Najboljši posameznik na jugu je Robert Šimbera

V soboto, 21.3.2015, smo v zadnji tekmi sezone na jugu dobili prvaka ZPTL 2014/2015 med posamezniki. V izredno lepi in kvalitetni tekmi sta se za naslov udarila Matej Plesničar in Robert Šimbera, zmagovalca posameznih skupin v rednem delu, kjer nista zabeležila poraza oz izgubljenega niza, zmagovalca polfinalnih play offov, kjer pa je Matej le oddal niz Alešu Velkaverhu.
Po dolgem ogrevanju se je finale začel, kot predvideno, ob 15:30. Začetna nervoza obeh igralcev je botrovala nekaj neizsiljenim napakam, a sta do rezultata 3:3 oba držala svoj servis, v osmi igri pa je Robi z breakom povedel in osvjil prvi niz s 6/3. Matej je strnil občutke in zbranost in drugi niz osvojil prav tako s 6/3. O naslovu je odločal tretji, podaljšani tie break, kjer je več mirnosti, zbranosti in telesne pripravljenosti zmogel Robi in slavil z 10/7. V videu si lahko ogledate celoten tretji niz. Čestitke Robiju za obranjen naslov prvaka na jugu, pot do Prvaka Primorske pa še ni zaključena, saj se bosta oba akterja finala v soboto, 4.4. zoperstavila dvema najboljšima igralcema s severa, Juriju Vidrihu in Mihu Blaškoviču, ki bosta finalni dvoboj severne prve lige ZPTL 201/2015 odigrala v soboto, 28.3. Play off med severom in jugom bo odigran 4.4. v Novi Gorici.
V malem finalu sta se za tretje mesto pomerila Aleš Velkaverh in Gorazd Marašek. Prvi niz je s 6/2 osvojil Gorazd, drugega je z enakim rezultatom osvojil Aleš in spet je odločal podaljšani niz, ki ga je z 10/7 osvojil Gorazd.