PPTL 2014, lige posameznikov: prvi krog je za nami

Prvi krog v Poletni primorski teniški ligi 2014 se je časovno iztekel. V vseh treh ligah je bilo odigranih deset od osemnajstih tekem. Najbolj so bili dejavni v tretji ligi, kjer so odigrali vseh šest tekem v konkurenci. Čestitke vsem na korektnosti in spoštovanju časovnih rokov! V zadnji sporočeni tekma med Ameleom Ramičem  in Gianmarcom Luiperijem se je v nedeljskem obračunu v Vanganelu odvijal najbolj srdit boj. Zmagal je Gianmarco s 7/6, 6/7 in 6/4. Amel in Gianmarco sta odigrala tudi tretji niz v celoti, čeprav je v pravilniku zapisano, da se igra v tretjem nizu podaljšana igra do 10. A nič hudega, če se nasprotnika dogovorita, lahko odigrata tudi tretji niz v celoti. Glavno da se igra!
Napeto je bilo tudi v tekmi Ivanom Gubercem in Matjažem Novakom, kjer je na koncu slavil Matjaž s 6/3 in 7/5. Iztok Klenar, Robert Krt in Gašper Bračič pa so morali kar hitro priznati premoč Petru Sinčiču, Stipetu Kalem Mihaliču in Tonetu Bariču.
V drugi ligi sta bili, po dosedaj zbranih oz poslanih rezultatih, odigrani le dve tekmi od šestih. Sebastjan Ulamec je s 6/4 in 7/5 premagal Andreja Kuka, Edim Šabanovič pa je po izgubljenem prvem nizu s 5/7 zbral moči in s 6/4 in 10/5 premagal Tommasa Guerro.

Zelo dolg match. Cca. 2,5h. En game je trajal cca. 25 min. V tem game-u je Edo serviral in rešil 10 break priložnosti in tretjo game žogo zaključil. Drugače pa slab match poln neizsiljenih napak z izjemo nekaj redkih res lepih točk. Nekaj podobnega sva odigrala v lanski poletni ligi. 🙂
Edim Šabanovič
Z drugih prizorišč oz tekem imamo podatek, da je bila tekma med Arnelom Junuzovičem in Marjanom Miličem prekinjena zaradi dežja in se bo nadaljevala pri vodstvu Marjana z 1:0 v nizih. Sandi Drolc pa nas je obvestil takole:

Želel sem vas prositi, da ne pritiskate na mojega nasprotnika iz prvega kola, g. Petra Matanoviča, ker nisva še utegnila odigrati, malce zaradi praznikov in odsotnosti enega ali drugega, ta tedne pa ravno kontra delava, tako da niti na pivo skupaj ne utegneva kaj pa še, da bi odigrala meč od treh ur 🙂
Sandi Drolc
V prvi kakovostni skupini pa se lahko pohvalijo le s polovičnim izkupičkom odigranih tekem. V portoroškem derbiju je Dejan Cvjetkovič s 7/6 in 6/1 premagal Gaja Nadišiča, Peter Kos pa je vzel mero Gregorju Čičigoju z enakim rezultatom. Naj še omenimo, da je Peter vnaprej odigral še tekmo 7. kroga PPTL 2014, kjer je premagal še Miho Oberstarja. V reprizi polfinala 2. lige ZPTL 2013/2014 pa je Dejan Malič s 6/4 in 6/4 premagal Petra Šolarja.
Ostale tekme pa, zaradi, upamo da,  trenutnih poškodb Damjana Dekleve in Primoža Krečiča ter zasedenosti Nejca Kaplja in Gorana Beloševiča, malce zamujajo.