Strunjan še zmeraj na vrhu, končno zapihala Bonaca

V petek, 16.5. so bile odigrane vse tekme 3. kola ekipna Poletne primorske teniške lige 2014 na jugu. Kar tri tekme so se končale z delitvijo točk.
V Hrvatine so v goste prišli aktualni poletni in zimski primorski prvaki, Veterani Kopra, in iz vročih Hrvantinov odnesli le točko. Res je, da so bili Koprčani bližje trem točkam, saj se je na drugi deski odvijala prava drama med Rokom Iglarjem in Morenom Rodmanom. Dvoboj je dobil Rok z 11/9 v tretjem nizu, kar se je na koncu izkazalo za odločilni moment za delitev točk in rezultat 3:3. Koprski selektor Vlado Heric je opozoril na izreden fair play hrvatinske ekipe, ki je dopustila igranje tekme Koprčanom le s petimi igralci, saj selektor, kljub prisotnosti, ni bil pri zdravju in močeh za igranje.
V Ilirski Bistrici so gostili ekipo TK Portorož Veterani. Portorožani so bili zreli za poraz, a so v dveh tekmah, ki sta se končali v tretjem nizu, odnesli poln izkupiček. Na prvi deski je bil Uroš Protner boljši od Roberta Šiška (10:5 v tretjem nizu), na četrti deski pa je Lea Jenka s 10:6 v tretjem nizu premagal Bojan Starčič. Tretjo točko pa sta Portorožanom prinesla Leščešen in Galijaš, ki sta bila s 6/1 in 7/6 boljša od Jenka D in Belušiča.
V San Simonu sta si točke razdelili ekipi Besenghi in TK Sežana A. Besenghiji so povedli s 3:0 v singlih in se morda prehitro veselili zmage, sledil je hladen tuš in tri zaporedne zmage Sežancev za izenačenje na 3:3. Vse tri delitve točk so “posledice” pustile tudi na lestvici ekipne lige jug. Kar šest ekip ima sedaj 4 točke, v vodstvu pa so igralci ekipe TC Aldo Strunjan, ki so bili v tem krogu prosti. S po tremi točkami pa sta ekipi, ki sta v letošnji izvedbi v petek dosegli tudi prvi zmagi. Gostilnica Gušt je s 4:2 na gostovanju premagala Grintoze, ki so še brez točk. Točnih podatkov o tekmah še nimamo, ker zapisnik tekme še pričakujemo, kapetan Grintozov Sandi Drolc pa je imel čez vikend opravka še z drugimi teniškimi dogajanji na Obali in mu zapisnika še ni uspelo poslati.
Druga ekipa, ki je zabeležila zmago v tem kolu pa je ekipa Odpisani, ki so s 5:1 premagali ekipo TK Sežana B. Edino točko je Sežancem prinesel Milan Vitez, ki je s 7/5, 2/6 in 10/6 premagal Veljka Krivokapiča. Bolj kot zmaga Odpisanih in poraz Krivokapiča pa je dvoboj v TC Hangar med Odpisanimi in Sežano B zaznamovala zmaga bivšega selektorja ekipe Vanganel, Frankota Bonace, ki je, kot prvo, premagal predsednika TK Sežana, Darija Humarja, poleg tega pa je bila to prva zmaga za Frankota po 32ih zaporednih porazih med posamezniki in v parih!!! Očitno je, da mu je v preteklosti selektorsko-igralna pozicija povzročala preveč pritiskov in je tako že v svojem prvem nastopu po odhodu s selektorskega stolčka (in menjavi ekipe) zabeležil prvo zmago po treh letih. Franko, iskrene čestitke!