2. vikend ZPTL jug: zmage favoritov

Drugi vikend Zimske primorske teniške lige 2014/2015 na jugu je zaznamovala prevlada papirnatih favoritov, ki pa so imeli kar nekaj dela, da so favoriziranost na papirju potrdili tudi na igrišču.
Prvi nosilec 3. lige, Iztok Škerlič, je v svoji prvi tekmi s 6/2 in 7/5 strl odpor žilavega Simona Sirotiča, ki je sicer zabeležil drugi ligaški poraz, a drago prodal svojo kožo. Tone Barič je prikazal izvrstno igro in gladko premagal Iztoka Klenarja, Tonetu se pozna poletno delo na igrišču, Iztoku pa delo v vinogradu. Gianmarco Lupieri pa je s 6/0 in 6/4 premagal Danijela Baričeviča, najtesnejša tekma tretje lige pa je bila tekma med Alešem Piščancem in Damjanom Zornado. Slavil je slednji s 6/7, 6/2 in 10/8. Tekma med Edijem Perošo in Andrejem Kraševcem pa je preložena.
V drugi ligi je Sandi Kos, kljub prvemu nastopu v druščini B kategorije, dodobra namatral Sebastjana Ulamca, ki pa je slavil s 6/1, 2/6 in 10/2. Sebastjan Škerlič je z umirjeno igro in dvojnim 6/4 premagal Boštjana Hrabarja. To so bile tudi vse posamene tekme drugega vikenda.
V ekipni ligi pa so Veterani Kopra oddali točko Clubu 66 iz Bukovice, ki so prikazali odlično formo, ki jo nameravajo še stopnjevati in za katere je bila točka proti favoriziranim Koprčanom odlična motivacija za vnaprej.

Na drugi deski odigrana super tekma, na kateri sva domačina 2x povedla. V prvem nizu je bilo že 5/1, ker pa se tenis igra do konca, se gostujoča igralca nista predala in prvi niz zaključila z zmago 7/5 (delni izid 6/0). Drugi niz se je začel tako kot prvi, domačina sva povedla s 4/0 in spet je sledil preobrat, tako da se je drugi niz končal v tiebreaku z zmago domače ekipe. Sledil je še veliki tiebrak, skupaj smo bili do 8/8, bilo je zelo napeto, vendar sta na koncu “zasluženo” zmagala Ličen in Silič z 9/11.
Vlado Heric, selektor Veteranov Kopra

TK Portorož Veterani so bili že nabrušeni proti “istrskim turistom” iz Umaga, katere pa so v zadnjem hipu nadomestili igralci ekipe TK Sežana 3. In malo je manjkalo, da se številka sežanske ekipe ne bi prikazala tudi v seštevku osvojenih točk. Z 2:1 pa so na koncu slavili Portorožani.