ZPTL 2014/2015: Začetek tudi v ženski ekipni ligi

V tretjem vikendu ZPTL 2014/2015 so se prvič spopadle tudi ekipe v ženski konkurenci. V Padričah smo videli najbolj severni derbi med ekipo Gaje iz Padrič in med Puntarkami iz Tolmina. Srečanje se je pričelo malce prej kot predvideno, obe tekmi sta se začeli ob 15.00. Na prvi deski sta za Gajo zaigrali Manuela Stigliani in Magda Gojča, za Puntarke pa sta na prvi deski nastopili Stojana Veskovič in Tanja Kavčič. Na drugi deski pa so si nasproti stale Tatjana Čač in Ina Grio za Gajo ter Marica Florjančič in Nada Koglot za Puntarke. Gostiteljice na igrišču niso bile nič kaj gostoljubne, na prvi deski so zmagale z rezultatom 6/3 in 6/1, dvoboj seleketoric in tri točke pa so prav tako šle v žep Gaji, ki je na drugi deski slavila s 6/3 in 6/4.
V Vanganelu pa so se na tekmovalni sceni prvič predstavile igralke ekipe Supergirls, ki so v preteklosti nastopale pod imenem Los Vanganelos. Kot domačinke so jih pričakale aktualne primorske prvakinje, igralke ekipe San Simona. Srečanje je veliko obetalo, na igrišču smo videli sama zveneča imena ženskega primorskega tenisa, kot novinka pa je v ekipi Supergirls zaigrala Katja Hrabar (Hrabar je sedaj zaradi Boštjana, dekliški priimek pa je Štrukelj), bivša tekmovalka TK Portorož.
Kot prvi se je zaključil dvoboj na drugi deski, kjer sta San Simonu zmago priigrali Nevenka Maticca in Darinka Čalija, ki sta s 6/2 in 6/4 premagali Katjo Hrabar in Franko Cepak, dosti bolj negotov in izenačen pa je bil dvoboj prvih desk. V prejšnji sezoni nepremagani dvojici Diana Okretič in selektorka San Simona, Nataša Stubelj, sta prvi niz proti selektorki Supergirls, Barbari Lakošeljac Šavron, in Tanji Tesič, dobili s 6/2. Drugi niz je pripadel “superdečvam” s 6/3, podaljšana in odločilna igra tretjega niza pa sta s 13/11 dobili Barbara in Tanja. Končni rezultat je bil tako 1:1, kar je tudi po prikazanem najbolj pravičen rezultat. Priporočamo ogled teniških kompletov obeh ekip v fotogaleriji…