Združena ženska ekipa Tolmin-Gorica do drugega mesta z zmago nad Trobenticami

V nedeljo, 16.3. sta ekipi Tolmin-Gorica in Dantejeve Trobentice odigrali dve srečanji v balonu v Novi Gorici. V prvem srečanju so kot domačinke nastopile Trobentice in po napetih dvobojih morale priznati premoč združeni severni ekipi. Preložen dvoboj, ki bi se sicer moral odigrati že 8.2. v Vanganelu, sta na prvi deski odigrali Taja Sepič in Tanja Bradelj, ki sta s 6/3, 4/6 in 7/10 izgubili proti Nadi Koglot in Nedi Seljak, Boža Sluga in Nataša Valenčič pa sta prav tako izgubili v podaljšani igri tretjega niza proti Marici Florjančič  in Ivici Makuc, rezultat je bil 3/6, 6/6 in 4/10. Prvo srečanje je tako dobila ekipa Tolmin-Gorica in vknjižila pomembne tri točke v boju za končno drugo mesto.
Po krajšem premoru pa je sledilo še povratno srečanje, kjer so igralke Tolmin-Gorice potrebovale le neodločen izid za osvojitev drugega mesta v ligi, ki so ga do nedelje zasedale Trobentice. In prav to se je zgodilo, a priča smo bili pravi drami. Na prvi deski sta kot gostiteljici zaigrali Nada Koglot in Marta Gašparin, ki sta klonili proti Boži Sluga in Nataši Valenčič z 1/6 in 2/6. Na drugo desli pa sta ponovno zaigrali Marica Florjančič in Ivica Makuc, ki sta v najbolj izenačenem dvoboju celotne lige najprej izgubili prvi niz s 6/7 proti Taji Sepič in Tanji Tesič, drugega dobili s 7/6 in o drugem mestu je tako odločal tretji in odločilni niz, ki sta ga Marica in Ivica dobili z 12/10! Lepa, pomembna in prestižna zmaga je tako popeljala združeno ekipo pod sam vrh ženske ekipne lige, kjer pa so bile, še pred zadnjim igralnim vikendom, znane zmagovalke, ekipa San Simon.
Čestitke vsem nastopajočim, vidimo se na podelitvi, ki bo v soboto, 22.3. v Vanganelu ub 18. uri.

Fotogalerija:

PUSTITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here