Začela se je tudi ZPTL 2017/2018 med posamezniki

V drugem igralnem vikendu so na plan prilezli tudi igralci v posamezni konkurenci ZPTL 2017/2018.
Prvi so na igrišče stopili drugoligaši v Vanganelu in Portorožu, že takoj na začetku pa je poškodba Igorja Vatovca preprečila dvoboj z Andrejem Jukičem, v nedeljskem opoldanskem času pa je bila sporočena še nezmožnost igranja Tadeja Grilja, z Andrejem Kukom bosta tekmo odigrala naknadno. A posvetimo se tistim, ki so igrali. V Vanganelu je Aleš Piščanc prepustil le eno igro Iztoku Klenarju, bolj razburljivo pa je bilo na sosednjem igrišču v dobro pripravljeni dvorani, kjer sta se merila Milan Vitez in Peter Sinčič. Prvi niz je z breakom prednosti dobil Milan s 6/4, v drugem pa se je tekma lomila v podaljšani igri, v kateri je zmago potrdil Milan. V podaljšani igri, a tretjega niza, se je odločila tudi tekma med Borutom Umerjem In Gianmarcom Lupieriem. Prvi niz je dobil Gian s 7/5, nato je močno popustil in brez dobljene igre izgubil drugi niz, Borut pa se je izvlekel v tretjem z 10/8. V drugi ligi je bila še tekma med Milanom Gržiničem in Tajem Morelom, zmagal je Milan s 6/2 in 6/4.
V prvi ligi, bila so samo nedeljska srečanja, je Iztok Kavčič s 6/ in 6/1 premagal lanskoletnega drugoligaškega prvaka Roberta Jančigaja, ki se je nadejal boljšega štarta med prvoligaši. Podobna usoda je čakala tudi Stipeta Kalem Mihaliča, ki je z dvakrat 3/6 izgubil proti Igorju Vincku. Derbi vikenda je bila tekma med Gregorjem Čičigojem in Markom Mlekužem. Marko se je dobro upiral v prvem nizu, vodil tudi 4:2, Gregor je izenačil na 5:5, vrstile so se priložnosti tako na eni kot na drugi strani, a srečnejši in izkušenejši je bil Gregor, ki je vknjižil prvi niz s 7/5, Marko je popustil in dobil le še igro v drugem nizu, Gregor je tako slavil s 7/5 in 6/1.
V prihajajočem vikendu nas čaka med posamezniki kar nekaj zanimivih tekem, zato vabljeni k ogledu.