Benčičeva ubranila tri zaključne žoge za slavje v Abu Dabiju

ABU DABI, Z.A.E. – Švicarka Belinda Benčič se je soočila s tremi zaključnimi točkami tekmice, a je vse izničila in na koncu dvignila pokal na WTA 500 turnirju v Abu Dabiju.

Belinda Benčič je zmagala na WTA 500 turnirju Mubadala Abu Dhabi Open. V finalu je po preobratu in treh ubranjenih zaključnih žogicah premagala Ljudmilo Samsonovo iz Rusije.

2. nosilka je uspela izničiti tri zaključne žoge v drugem nizu, ko je igrala tajbrejk. Na koncu je bil potem rezultat 1-6, 7-6(8), 6-4.

”To je bil zares tesen obračun, vesela sem, da sem ga uspela ubrniti v svoj prid’‘, je povedala Švicarka, sedaj lastnica osmih turnirskih zmag na WTA turneji. Finale je trajal 2 uri in 48 minut.  Za Benčičevo je to druga zmaga v letošnji sezoni, dve ima v tem letu še zmagovalka OP Avstralije Arina Sabalenka.

Da je Belinda dobila turnir v Abu Dabiju je morala premagati v finalu Samsonovo, s katero je pred tem izgubila vse tri medsebojne dvoboje. Leta 2021 je Rusinja premagala Benčičevo v Berlinu, ko se je dokopala do prvenca. Lani je potem v žep pospravila še dve zmagi proti Švicarki, ki pa se ni ustrašila še enega izziva, še posebej po gladko izgubljenem uvodnem nizu. Ja, Švicarka je Samsonovi prekinila tudi odličen niz v finalih, saj je pred tem dobila vsa štiri odigrana.