1. kolo moške ekipne poletne lige jug

V prvem kolu moške ekipne lige južnega dela smo videli dva obračuna. Arhivarji so se kljub jutrišnjemu turnirju, ki ga organzirajo, zbrali in odigrali tekmo v gosteh pri Agrariji Koper. Ops, se opravičujemo, igrali so pri GOSTILNICI GUŠT, ki je novi sponzor ekipe pod vodstvom Damjana Cepaka. In tako dobro kot kuhajo v Guštu, tako dobro znajo odigrati tudi njihovi varovanci, ki so s 4:2 premagali ekipo Arhive.
V srečanju na prvi deski je Damjan Dekleva premagal Bojana Gluhaka, ki si je s silovitim forheand spin udarcem skoraj zlomil nos in moral predati pri rezultatu 6/7 in 0/3. Tekma na drugi deski med Darijem Lakošeljcem in Andrejem Kuruzarjem je prinesla še drugo točko Gostilnici Gušt. Darijo je po ekspresnem prvem nizu, ki ga je dobil s 6/0, moral v drugem nizu stisniti zobe, saj je bil drugi niz dosti bolj izenačen. Končal se je s 7/5. Na tretji deski je bil potek tekme podoben poteku tekme na drugi deski. Po nuli v prvem nizu, se je moral Ervin Filipčič zbrati, da je dokončno strl Srečla Munka – Eca, za povišanje vodstva na 3:0. Ko je že kazalo, da bodo domačini že po tekmah posameznikov slavili, saj je na četrti deski Branko Bursič dobil prvi niz proti Janezu Pavčniku. A Janez je imel drugačne načrte. Drugi niz je suvereno dobil s 6/0 in slavil v odločilni igri tretjega niza z 10/7. Sledili sta tekmi dvojic. Prva dvojica Arhivarjev – Bojan Schoener – Šime in Gorazd Marašek – je s 6/1 in 6/2 premagala dvojico Boštjan Hrabar/Zlatan Nikolič in znižala rezultat na 3:2. Druga tekma dvojic je odločala o zmagovalcu. Za domače sta nastopila novo pečeni dedek Franci Hrovat in Damjan Cepak, za gostujoče pa predsednik Arhivarjem Istok Dolenc in Bratislav Pavlovič – Bak. Po enakovredni tekmi in rezultatu 1:1 v nizih, je odločala podaljšana igra tretjega niza, kjer sta bila boljša domačina in zmagala z 10/5. Slavje Gostilnice Gušt se je nadaljevalo v “podaljšku”, kjer so odlično pogostili gostujočo ekipo, ki je sicer pričakovala nekaj dobrot izpod rok sponzorja domačinov (še najbolj so pričakovali slastne sladice izpod rok šefice Gušta, Marje), a so si s slastnim prebrancem in mesom na žaru več kot dostojno napolnili želodčke.

Na drugi tekmi 1. kola pa rezultat in poročilo s tekme med TK Portorož Veterani in Strunjanom  še pričakujemo. Po novicah, ki smo jih zasledili med vključitvijo v dogajanje v Portorožu, naj bi gostujoča ekipa odnesla iz mesta rož polni izkupiček… več v nadaljevanju.

Na tekmo med Vanganelom in koprskimi veterani ter na tekmo med Besenghiji in Ilirsko Bistrico bomo morali še malce počakati, saj sta bili prestavljeni.

gm, 3.5.2013

Video galerija:

PUSTITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here