Način igranja:
– moški – tri dvojice,
ženske – dve dvojici

Dolžina tekem:
v obeh konkurencah se igra na dva dobljena tie break niza, tretji niz je podaljšan tie break do 10, na dve razliki.

Postavitev dvojic:
Moški- mlajši igralci ( 35-39 let) morajo igrati v prvi dvojici.( izjeme določa organizator)
Ženske: ni omejitev, poljubna postavitev

Točkovanje:
moški: za zmago ekipa prejme 2 točki za poraz pa 0. Predaja celotne tekme se kaznuje z odvzemom 1 točke.
ženske: za zmago ekipa prejme 2 toki, za neodločen rezultat pa 1 točko.
Predaja celotne tekme se kaznuje z odvzemom 1 točke

Prijava dvojic za tekmo:
vodja ekip tako v moški kot ženski konkurenci, mora pred srečanjem napisati kompletno sestavo ekip oz. postavitev vseh dvojic.
Ekipa, ki nima kompletne sestave srečanje izgubi z rezultatom 3/0 pri moških in 2/0 pri ženskah, razen v primeru, če se nasprotna stran strinja z manjkajočo dvojico in srečanje prične  z rezultatom 1/0. Tudi za manjko enega samega igralca ali igralke se smatra, da ekipa nima celovite ekipe. O nadomestitvi posameznega igralca oz. igralke pa odloča kapetan nasprotne ekipe.

Vrstni red se določa po naslednjem kriteriju:
število točk, razlika dobljenih in izgubljenih posameznih tekem, nato pa ob enakih točkah in enaki razliki še medsebojno srečanje.
Dolžnost vodji ekip je, da morajo pisati zapisnik srečanja in ga v prvi priliki dostaviti organizatorju, ki ga bo eventuelno uporabil pri izdelavi končnega vrstnega  reda.

Prihod ekip na srečanje mora biti pravočasen, vsaj 15 minut pred napovedano tekmo. Prelaganj tekem ni, termini so rezervirani in tako tudi oddani. Bodite pozorni pri moški ligi, nekateri začnejo srečanje na enem igrišču, končujejo pa ga dveh in obratno.

Žoge:
prvoimenovana ekipa je domačin in zagotovi žogice Babolat team, ki jih prejmete od organizatorja in so vštete  prijavnino. Za posamezno tekmo se lahko uporabijo tudi rabljene, vendar primerne.

Priznanja:
Pokali za prve tri uvrščene

Prijavnina:
1. Primorska zimska ekipna liga,m    =  330,00 eurov
1. Primorska zimska ženska liga    =     250,00 eurov

Plačilo prijavnine je možno v gotovini direktno organizatorju ob prvem nastopu, na RČ agencije po izstavitvi računa pri Probanki št. 2510 0971 0729 231 oz. na račun upravljalca dvorane Ta Los Vanganelos ob izstavitvi računa najkasneje do 20.11.2011

Objave:
rezultati in komentarji bodo objavljeni na spletni strani  TA Los Vanganelos, TZS in v Primorskih novicah ob sredah.