Prvi krog je za nami….

Prvi krog Zimske primorske teniške lige se je s tekmo elite ženske skupine med Marino Morin in Lilijano Laganis zaključil v nedeljo, 02.12.2012. Marina je po lepi in izenačeni tekmi premagala Lilijano s 7/5 in 6/3. Zaostalo tekmo Elite 3 lige sta odigrala Danijel Baričevič in Damjan Dekleva, Damjan je gladko s 6/1 in 6/2 zaključil prvi ligaški krog.
Petkove tekme so bile prve za šestnajsterico, ki igra v prvoligaški skupini. Iztok Perkan in Aleš Velkaverh sta po skoraj dveh urah igre zaključila prvi prvoligaški dvoboj, ki ga je dobil Aleš 6/4 in 6/4. V drugem dvoboju Elite 1 pa Robi Šimbera ni dal veliko možnosti soimenjaku Medvedu in mu šele v drugem nizu prepustil tri igre.
Nataša Šker in Barbara R. Škerlič sta vnaprej odigrali tekmo planirano za 22.12. Morda sta se zbali, da zaradi predvidenega konca sveta, 21.12., ne bosta prišli na vrsto… Zmagala je Nataša in se z zmago zavihtela na prvo mesto “K” Challenge ženske lige.
V soboto so bile na sporedu le tekme v posamični konkurenci. Ženska elite liga se je nadaljevala z drugim krogom. Jadranka Maček je s 6/3 in 6/4 premagala Sandro Ražman, v dvoboju novink v elitni ligi med Katjo Stevanovič in Gajo Kocjančič je gladko slavila Katja z rezultatom 6/1 in 6/2. Kristina Kobal je vknjižila tri nove točke v tekmi z Lilijano Laganis, rezultat je bil 6/2 in 6/4.
Matej Kussel je v napeti tekmi strl odpor Stojana Stojniča v podaljšani igri tretjega niza, Sebastjan Ulamec je prav tako v podaljšani igri, vendar drugega niza, zaključil dvoboj proti Marku Rebcu. Tudi v preostalih tekmah 2 elitne lige skupine B smo dobili zmagovalca po podaljšani igri v tretjem nizu, Andrej Kuruzar je premagal Emila Kozloviča, Boštjan Drofenik pa je v najdaljšem dvoboju letošnje lige premagal Grego Jesiha. Rezultati in trajanja tekem kažejo na izjemno izenačenost v tej skupini.
Sandi Kos je z zmago nad Andrejem Jukičem nakazal borbo za najvišja mesta v v “K” Challenge ligi, sledil je dvoboj med Miho Oberstarjem in med še ne povsem zdravim Gregorjem Čičigojem, zmagal je Miha z rezultatom 6/1 in 6/4. Mladen Jovičič se je več kot dostojno upiral favoriziranemu slovenskemu veteranskemu reprezentantu Slavenu Drljači, a je Slaven v obeh končnicah nizov ohranil mirnost in zbranost ter tekmo pripeljal do konca z rezultatom 6/3 in 6/4.
Tekma Elite 1 skupine A je postregla z vsem kar tenis lahko prikaže. Tekma polna preobratov med Petrom Kosom in Matejem Plesničarjem je pokazala, da je Peter kos tudi mlajšim nasprotnikom in da lahko upravičeno računa na visoko uvrstitev. Matej je v tretjem nizu popustil v podaljšani odločilni igri, morda je imel težave z loparjem… Prva skupina A se je nadaljevala z dvobojem med Vladom Hericem in Jurijem Vidrihom, kjer je slavil mlajši Jurij z rezultatom 6/3 in 6/1, Gorazd Marašek pa je premagal enega izmed favoritov lige, mladega Matijo Faventa, ki pa zaradi nedavne poškodbe še ni prikazal tenisa, ki ga bodo zagotovo deležni njegovi naspotniki v prihodnje.
Grega Heric je po ameriški turneji vidno zmatran in zaradi težav s privajanjem na časovni razliko moral priznati premoč Nejcu Kaplju, ki je zmagal z rezultatom 6/2 in 6/0.
Sobotni večer se je zaključil z dvobojema moške  lige “K” Challenge. Derbi lige med Vilijem Zoretom in Nevijem Vukovičem je dobil Nevijo, dvoboj dveh Robertov pa je dobil Robert Švagelj, ki je premagal Roberta Krta.
ATPjevci so v torek odigrali vse predvidene dvoboje v pričakovanju nove pokojninske reforme… Derbi med Fracijem Hrovatom in Zdravkom Sirkom je v podaljšani igri tretjega niza dobil Zdravko, Levko Poljšak je premagal Boža Dobrojeviča z rezultatom 6/2 in 6/4,  Darko Bagon je premagal Zlatana Nikoliča s kravato v drugem nizu, Slavko Rasberger pa je z zmago nad Ivico Gavranom v Vanganelu dosegel prvo zmago na slovenskih tleh v letošnji ligi…

Vanganel, 05.12.2012

Rezultati:

petek 30.11.2012 19:30 Perkan Iztok Velkaverh Ales 4/6; 4/6 Elite 1 – skupina A (m)
petek 30.11.2012 19:30 Medved Robert Simbera Robi 0/6; 3/6 Elite 1 – skupina A (m)
petek 30.11.2012 21:00 Nataša Šker Barbara R. Škerlič 9/6  “K” Challenge (ž)
sobota 1.12.2012 9:30 Macek Jadranka Razman Sandra 6/4; 6/3  zenska Elite liga
sobota 1.12.2012 9:30 Morin Marina Umer Mateja odloženo  zenska Elite liga
sobota 1.12.2012 11:00 Stevanovic Katja Kocjancic Gaja 6/1; 6/2  zenska Elite liga
sobota 1.12.2012 11:00 Laganis Lilijana Kobal Kristina 2/6; 4/6  zenska Elite liga
sobota 1.12.2012 12:30 Kussel Matej Stojnic Stojan 6/4; 2/6; 10/6 Elite 2 – skupina B (m)
sobota 1.12.2012 12:30 Ulamec Sebastjan Rebec Marko 6/3; 7/6 Elite 2 – skupina B (m)
sobota 1.12.2012 14:00 Kuruzar Andrej Kozlovic Emil 6/3; 3/6; 11/9 Elite 2 – skupina B (m)
sobota 1.12.2012 14:00 Jesih Grega Drofenik Bostjan 7/5; 1/6; 7/10 Elite 2 – skupina B (m)
sobota 1.12.2012 15:30 Jukic Andrej Kos Sandi 2/9  “K” Challenge (m)
sobota 1.12.2012 15:30 Oberstar Miha Čičigoj Gregor 6/1; 6/4 Elite 3 – skupina A (m)
sobota 1.12.2012 17:00 Jovicic Mladen Drljaca Slaven 3/6; 4/6 Elite 2 – skupina A (m)
sobota 1.12.2012 17:00 Plesnicar Matej Kos Peter 6/2; 6/7; 1/10 Elite 1 – skupina A (m)
sobota 1.12.2012 18:30 Zornada Damjan Malic Dejan 6/4; 6/3 Elite 3 – skupina B (m)
sobota 1.12.2012 18:30 Heric Vlado Vidrih Jurij 1/6; 3/6 Elite 1 – skupina B (m)
sobota 1.12.2012 20:00 Favento Matija Marasek Gorazd 3/6; 7/6; 4/10 Elite 1 – skupina B (m)
sobota 1.12.2012 20:00 Kapelj Nejc Heric Grega 6/2; 6/0 Elite 1 – skupina B (m)
sobota 1.12.2012 21:30 Svagelj Robert Krt Robert 9/2  “K” Challenge (m) – A
sobota 1.12.2012 21:30 Zore Vili Vukovic Nevio 4/9  “K” Challenge (m) – A
nedelja 2.12.2012 11:30 Morin Marina Laganis Lilijana 7/5; 6/3 Elite (ž)
nedelja 2.12.2012 13:00 Baricevic Danijel Dekleva Damjan 1/6; 2/6 Elite 3 – skupina B (m)
torek 4.12.2012 9:30 Hrovat Franci Sirk Zdravko 6/2; 1/6; 8/10 ATP
torek 4.12.2012 9:30 Poljšak Levko Dobrojevic Bozo 6/2; 6/4 ATP
torek 4.12.2012 11:00 Bagon Darko Nikolic Zlatan 6/4; 6/0 ATP
torek 4.12.2012 11:00 Rasberger Slavko Gavran Ivica 6/2; 6/2 ATP