Mladen zmagovalno, Andrej pa srečno v Play Off 2. lige

V soboto so bila na sporedu še zadnja srečanja skupinskega dela 2. ZPTL 2015/2016 na jugu, bila so pa izredno pomembna, saj je bilo v modri skupini še vse odprto, morebitni potniki v Play Off pa so se v direktnih obračunih pomerili med seboj.
V Play Off sta se iz zelene skupine že pred časom uvrstila Edim Šabanovič in Boštjan Hrabar, iz modre skupine pa je to kot prvouvrščenemu, z zmago nad Andrejem Kukom, uspelo Mladenu Jovičiču. Vse je že kazalo, da je s porazom Andrej že izven Play Offa, saj je na sosednjem igrišču Milan Vitez suvereno vodil proti Simonu Sirotiču in bi mu zmaga prinesla vstopnico za Play Off, a tenis se je zopet pokazal kot zelo nepredvidljiv šport. Simon je po prvem izgubljenem nizu z 1/6 osvojil drugega s 6/4 in slavil še v podaljšani igri tretjega niza z 10/7 in tako Milana poslal v razigravanje, Andreju pa pomagal v Play Off.
Spodrsljaj, ki pa ni vplival na uvrstitev,  si je v svoji zadnji tekmi skupinskega dela privoščil Edim Šabanovič, ki je s 4/6, 6/3 in 3/10 moral priznati poraz Stipetu, Damjan Zornada je bil v tekmi polni preobratov s 6/0, 1/6 in 7/6 boljši od Boštjana Bržana, Gianmarco Lupieri pa je prav tako v tretjem nizu strl odpor Robija Stepanovskega. Rezultat je bil 6/2, 4/6 in 10/8.
Polfinale Play Offa 2. lige bo na sporedu že v prihajajočem vikendu! Vabljeni na oglede!

Razpored Play Offa in razigravanja 2. lige – jug:

Dan Datum Ura Domačin Gostujoči Kraj igranja Skupina
sobota 5.3.2016 10:30 Mladen Jovičič Boštjan Hrabar Vanganel 1 Polfinale Play Off
sobota 5.3.2016 10:30 Edim Šabanovič Andrej Kuk Vanganel 2 Polfinale Play Off
nedelja 13.3.2016 13:00 Milan Vitez Stipo Kalem Mihalič Vanganel 1 Razigravanje 5-6
 nedelja 6.3.2016 13:00 Damjan Zornada Simon Sirotič Koper Razigravanje 7-8
nedelja 6.3.2016 14:00 Igor Vatovec Boštjan Bržan Vanganel 1 Razigravanje 9-10
nedelja 20.3.2016 11:00 Sebastjan Škerlič Gianmarco Lupieri Vanganel 2 Razigravanje 11 – 12
nedelja 6.3.2016 16:00 Peter Sinčič Robi Stepanovski Vanganel 1 Razigravanje 13-14
sobota 12.3.2016 13:00 poraženec polfinala poraženec polfinala Vanganel 2 Mali finale
sobota 19.3.2016 13:00 zmagovalec polfinala zmagovalec polfinala Vanganel 2 Veliki finale