Kazahstanci, Britanci in Avstralci do prvih zmag v Davisovem pokalu





Novak Đoković






Sportal




Srbija, Španija in Italija povedle v Davisovem pokalu








Kazahstanci so zmagovito odprli turnir v španski prestolnici, končno zmago nad Švedi, ki so v uvodnem dvoboju odpihnili Kanadčane s 3:0, pa so si priigrali šele po igri dvojic. Kazahstanska naveza Andrej Golubjev/Aleksandr Nedovjesov je bila boljša od skandinavske kombinacije Andre Goransson/Robert Lindstedt s 6:3 in 6:3. Pred tem je Mihail Kukuškin klonil proti Eliasu Ymerju s 3:6 in 6:7 (4), na drugem posamičnem dvoboju pa je bil Aleksander Bublik boljši od Mikaela Ymerja s 3:6, 6:4 in 6:0.

Prva zmaga za Britance

Britanci so si na Tirolskem že po dveh posamičnih obračunih proti Francozom, ki so na svojem prvem dvoboju pred dvema dnevoma po hudem boju ukanili Čehe z 2:1, priigrali prvo zmago v skupini C. Na današnjem prvem posamičnem dvoboju je bil Daniel Evans boljši od Adriana Mannarina s 7:5 in 6:4, na drugem pa je Cameron Norrie ukanil Arthurja Rinderknecha s 6:2 in 7:6 (8). V obračunu dvojic sta Francoza Nicolas Mahut in Rinderknech premagala britansko navezo Jo Salisbury/Neal Skupski s 6:1 in 6:4.

Avstralci boljši od Madžarov

Avstralci so na svojem prvem dvoboju v Torinu proti Hrvatom izgubili z 0:3, na svojem drugem obračunu pa so po maratonskem boju premagali Madžare z 2:1. Našim vzhodnim sosedom je prvo zmago priigral Zsombor Piros, ki je premagal Johna Millmana s 4:6, 6:4 in 6:3, na drugem dvoboju pa je bil Alex De Minaur boljši od Martona Fucsovicsa s 7:5, 26 in 7:6 (2).

Odločitev o zmagovalcu je padla v igri dvojic, na njem sta bila Avstralca Alex Bolt in John Peers po več kot dve uri dolgem obračunu boljša od madžarske naveze Fabian Marozsan/Zsombor Piros s 6:3, 6:7 (11) in 6:3.

Rusija se je v Madridu v okviru skupine A pomerila z Ekvadorjem, Italija v Torinu v okviru skupine E s Kolumbijo, Srbija pa v Innsbrucku v okviru skupine F z Nemčijo.

V četrtfinale bo iz skupinskega dela napredovalo osem reprezentanc, šest prvouvrščenih ter dve najboljši drugouvrščeni izbrani vrsti. Četrtfinalni obračuni bodo med 29. novembrom in 2. decembrom, zaključni turnir četverice pa bo med 3. in 5. decembrom v Madridu.

Izidi, zaključni turnir svetovne skupine:

Skupina A (Madrid):
Rusija : Ekvador 3:0
Andrej Rubljov – Roberto Quiroz 6:3, 4:6, 6:1;
Danil Medvedjev – Emilio Gomez 6:0, 6:2;
Aslan Karacev/Andrej Rubljov – Gonzalo Escobar/Diego Hidalgo 6:4, 4:6, 6:4; 

Skupina B (Madrid):
Kazahstan : Švedska 2:1
Mihail Kukuškin – Elias Ymer 3:6, 6:7 (4);
Aleksander Bublik – Mikael Ymer 3:6, 6:4, 6:0;
Andrej Golubjev/Aleksandr Nedovjesov – Andre Goransson/Robert Lindstedt 6:3, 6:3;

Skupina C (Innsbruck):
Francija : Velika Britanija 1:2
Adrian Mannarino – Daniel Evans 5:7, 4:6;
Arthur Rinderknech – Cameron Norrie 2:6, 6:7 (8);
Nicolas Mahut/Arthur Rinderknech – Jo Salisbury/Neal Skupski 6:1, 6:4;

Skupina D (Torino):
Avstralija : Madžarska 2:1
John Millman – Zsombor Piros 6:4, 4:6, 3:6;
Alex De Minaur – Marton Fucsovics 7:5, 2:6,
Alex Bolt/John Peers – Fabian Marozsan/Zsombor Piros 6:3, 6:7 (11), 6:3;

Skupina E (Torino):
Italija : Kolumbija 2:0
Lorenzo Sonego – Nicolas Mejia 6:7 (5), 6:4, 6:2;
Jannik Sinner – Daniel Elahi Galan Riveros 7:5, 6:0;
23.45 Simone Bolelli/Fabio Fognini – Juan-Sebastian Cabal/Robert Farah

Skupina F (Innsbruck):
Srbija : Nemčija 1:2
Filip Krajinović – Dominik Koepfer 6:7 (4), 4:6;
Novak Đoković – Jan-Lennard Struff 6:2, 6:4;
Nikola Čačić/Novak Đoković – Kevin Krawietz/Tim Puetz 6:7 (5), 6:3, 6:7 (5);

PUSTITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here